ভাৰতীয় ৰে’ল সেৱাত নিযুক্তি: দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হোৱাসকলৰ বাবে এই সুবিধা!

● আবেদনৰ বিৱৰণ চাওক
ৰে’লৱেত চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচৰা যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে এইটো এটা ভাল সুযোগ। আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে rrcnr.org অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ গৈ আবেদন কৰিব পাৰে। অনলাইন আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ ২০ অক্টোবৰ হিচাপে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে।

ভাৰতীয় ৰে’লৱেত চাকৰিৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচৰা যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে এইটো এটা ভাল সুযোগ। ৰে’লৱে নিযুক্তি কোষ উত্তৰ ৰে’লৱেই (RRC NR) এপ্ৰেণ্টিছ পদৰ নিয়োগৰ বাবে আবেদন বিচাৰিছে। আবেদন প্ৰক্ৰিয়া ২০ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে। ৰে’লৱেই জাৰি কৰা জাননী অনুসৰি, এই নিযুক্তিৰ অধীনত ৩০৯৩ টা খালী পদ পূৰণ কৰা হ’ব। আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে rrcnr.org অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ গৈ আবেদন কৰিব পাৰে। অনলাইন আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ ২০ অক্টোবৰ হিচাপে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে।

■ শিক্ষাগত অৰ্হতা উক্ত পদৰ আবেদন কৰাৰ বাবে, প্ৰাৰ্থীয়ে যিকোনো স্বীকৃত বোৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, প্ৰাৰ্থীসকলৰ ওচৰত সংশ্লিষ্ট ক্ষেত্ৰৰ পৰা আইটিআই উত্তীৰ্ণ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। প্ৰাৰ্থীসকলে আবেদন কৰিবলৈ ১০০ টকাৰ অনলাইন মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

■ বয়সৰ সীমা নিম্নতম ১৫ বছৰ আৰু সৰ্বাধিক ২৪ বছৰ নিৰ্ধাৰণ কৰিছে।

■ অনলাইন আবেদনৰ তাৰিখ আৰম্ভ – ২০ ছেপ্টেম্বৰ ২০২১ অনলাইন আবেদনৰ অন্তিম তাৰিখ – ২০ অক্টোবৰ ২০২১

আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলে ২০ অক্টোবৰৰ ভিতৰত এই পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপুনি rrcnr.org অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ যাব লাগিব আৰু আপোনাৰ তথ্যৰ সৈতে পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব। এই পদবোৰত চাকৰি পাবলৈ, প্ৰাৰ্থীসকলে কোনো লিখিত পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ’ব নালাগিব, কিন্তু দশম শ্ৰেণীত প্ৰাপ্ত নম্বৰৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি মেধা তালিকা প্ৰস্তুত কৰা হ’ব।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.