আজি তেল আৰু গেছ খণ্ডৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া আৰু বিশেষজ্ঞসকলৰ সৈতে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ বাৰ্তালাপ

◆ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি সন্ধিয়া ৬ বজাত ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া আৰু গোলকীয় তেল আৰু গেছ খণ্ডৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰিব। অনুষ্ঠানটোত পেট্ৰ’লিয়াম আৰু প্ৰাকৃতিক গেছ মন্ত্ৰী হৰদীপ সিং পুৰী উপস্থিত থাকিব। ২০১৬ চনত আৰম্ভ হোৱা ষষ্ঠ বাৰ্ষিক বাৰ্তালাপ আৰু তেল আৰু গেছ খণ্ডত বিশ্বব্যাপী নেতাসকলৰ অংশগ্ৰহনে খণ্ডটোৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়বোৰৰ ওপৰত আলোচনা কৰাৰ লগতে ভাৰতৰ সৈতে সহযোগিতা আৰু বিনিয়োগৰ সম্ভাৱ্য ক্ষেত্ৰসমূহত সহযোগিতা আগবঢ়াব।

আজিৰ বাৰ্তালাপৰ বিষয় হৈছে বিকাশ আৰু প্ৰসাৰতা। ভাৰতত হাইড্ৰ’কাৰ্বন খণ্ডত অন্বেষণ আৰু উৎপাদনত সহযোগিতা কৰা, শক্তিৰ নিজস্বতা আৰু গেছ আধাৰিত অৰ্থনীতি ক্ষেত্ৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰা।

পৰিষ্কাৰ আৰু শক্তি দক্ষতা জৰিয়তে নিৰ্গমন হ্ৰাস, সেউজীয়া হাইড্ৰজেন অৰ্থনীতি, জৈৱ ইন্ধন উৎপাদন বৃদ্ধি আৰু সম্পদ সৃষ্টি ক্ষেত্ৰতো গুৰুত্ব দিয়া হ’ব। আগশাৰীৰ বহুজাতিক নিগম আৰু শীৰ্ষ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সংগঠনৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া আৰু বিশেষজ্ঞসকলেও অংশগ্ৰহণ কৰিব।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.