কন্ডম ব্যৱহাৰৰ সম্পৰ্ক কঠোৰ আইন: কন্ডম ব্যৱহাৰৰ ওপৰত চৰকাৰী নীতি নিৰ্দেশনা!

■ কন্ডম ব্যৱহাৰৰ সম্পৰ্ক কঠোৰ আইন: কন্ডম ব্যৱহাৰৰ ওপৰত চৰকাৰী নীতি নিৰ্দেশনা! যদি আপুনি মানি নলয়, আপোনাক আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত দিয়া হ’ব শাস্তি

বিশ্বৰ আগশাৰীৰ দেশ আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ কেলিফৰ্ণিয়াত কন্ডম ব্যৱহাৰৰ (কন্ডম ব্যৱহাৰৰ নিয়ম) নিৰ্দেশনা জাৰী কৰা হৈছে।

কেলিফৰ্ণিয়া আইনক বিশেষজ্ঞসকলে আইনক সমৰ্থন আৰু বিশ্বাস কৰি কৈছে যে কন্ডম আঁতৰ কৰাত, বা তেওঁলোকৰ সঙ্গীৰ পৰা গোপনভাবে ৰখাত বহুতো অসুবিধা আছে। ই এক প্ৰকাৰৰ প্ৰৱঞ্চনা (সঙ্গীৰ পৰা কন্ডম আঁতৰাবলৈ অনুমতি নল’লে প্ৰতাৰণা) আৰু ভুক্তভোগীৰ শাৰীৰিক আৰু মানসিক স্বাস্থ্যৰ বাবে ভাল নহয়। ইয়াৰ ফলত যৌন সংক্ৰমিত ৰোগ, গৰ্ভধাৰণ আৰু আঘাতৰ দৰে সমস্যা হ’ব পাৰে। বৰ্তমান, কেলিফৰ্ণিয়া আইনে কেৱল আমেৰিকাতে নহয়, সমগ্ৰ বিশ্বতে শিৰোনাম দখল কৰিছে।

ব্যক্তিগত জীৱনত, কেতিয়া, কিদৰে, কন্ডম কেনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰিব লাগে, বা এটা শব্দত, কেলিফৰ্নিয়া চৰকাৰে কন্ডম ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ কিছুমান নিৰ্দেশনা জাৰী কৰিছিল। আৰু যদি এনেদৰে ব্যৱহাৰ কৰা নহয়, আইনী ব্যৱস্থা ল’ব পাৰি, আনকি শাস্তিও (কেলিফৰ্ণিয়াত কন্ডমৰ নিয়ম অনুসৰি)! কেলিফৰ্ণিয়া চৰকাৰে সিদ্ধান্ত লৈছে যে, সম্পৰ্ক যিমানেই গভীৰ আৰু বিশ্বাসযোগ্য নহওঁক কিয়, যদি সঙ্গীৰ অনুমতি অনুসৰি কন্ডম ব্যৱহাৰ কৰা নহয়, তেতিয়াহলে ই হব অবৈধ।

পৃথিৱীত প্ৰথমবাৰৰ বাবে, এখন ৰাজ্য বা দেশে এনে নিয়ম প্ৰয়োগ কৰিছে। (Removing Condom without Permission) বিনা অনুমতিত সহবাসত কন্ডম আঁতৰোৱা আইন সম্পৰ্কে চর্চা চলি আছিল। কেলিফৰ্ণিয়াত দীৰ্ঘদিন ধৰি চলি থকা আলোচনাৰ স্বত্বেও, এতিয়া ইয়াক কাৰ্যকৰী কৰা হৈছে। এই নিয়ম অনুসৰি, সহবাস কৰা সময়ত কণ্ড’মটো সঙ্গীৰ অনুমতি নোলোৱাকৈ ব্যক্তিগত মুহূৰ্তত আঁতৰ কৰিলে ইয়াৰ বিৰুদ্ধে সংগীয়ে আইনী ব্যৱস্থা ল’ব পাৰিব। এই সন্দৰ্ভত এখন অতি খচৰা সোনকালেই কেলিফৰ্ণিয়াত গৃহীত হ’ব।

আমেৰিকান বাতৰি কাকত ইণ্ডিপেণ্ডেণ্টৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এনে আইন প্ৰণয়ন কৰা কেলিফৰ্ণিয়া হৈছে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰথম খন ৰাজ্য। অৱশ্যে, এনে আইন আগতে কোনো দেশতে পোহৰলৈ অহা নাই। বিধেয়কখন ইতিমধ্যে কেলিফৰ্ণিয়া এচেম্বলীত উত্থাপন কৰা হৈছে, যিটো সেই সময়ত সন্মত হোৱা নাছিল। এতিয়া এই খচৰাখন পাছ কৰিবলৈ পদক্ষেপ লোৱা হৈছে। আইন অনুসৰি, এনে ক্ষেত্ৰত, ভুক্তভোগীয়ে প্ৰথম পদক্ষেপ ল’বলৈ সক্ষম হ’ব আৰু অভিযুক্তৰ বিৰুদ্ধে মানসিক আৰু শাৰীৰিক উৎপীড়নৰ বাবে গোচৰ ৰুজু কৰিব পাৰে।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.