দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ বাবে ৰে’ল বিভাগত ৬,৮৯১ টা চাকৰিৰ সুযোগ

■ ভাৰতীয় ৰে’লৱেত চাকৰিৰ সুযোগ। যিসকলে ৰেলপথত কাম কৰি আছে তেওঁলোকে আবেদন কৰিব পাৰে। তেওঁলোকৰ বাবে এইয়া এক ডাঙৰ সুযোগ।

■ ৰে’লৱে নিযুক্তি কোষে (RRC) বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত শিক্ষানবিশ বাবে আবেদন বিচাৰিছে।

■ অৰ্হতা সম্পন্ন প্ৰাৰ্থীক ৰে’লসেৱা বিভাগৰ বিভিন্ন অঞ্চলত নিযুক্তি দিয়া হ’ব।

■ খালী পদৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ, প্ৰাৰ্থীসকলে যিকোনো বোৰ্ডৰ পৰা দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, তেওঁলোকৰ ওচৰত আইটিআই উত্তীৰ্ণ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব।

■ প্ৰাৰ্থীসকলে অনলাইন যোগে আবেদন কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে তেওঁলোকে ১০০ টকা খৰচ কৰিব লাগিব। কোনো পৰীক্ষা দিব নালাগে।

■ প্ৰাৰ্থীসকলৰ বয়স বা আবেদনকাৰীৰ বয়স ১৫-২৪ বছৰ হ’ব লাগিব। কিন্তু ভাল কথাটো হ’ল তেওঁলোকে কোনো পৰীক্ষা দিব নালাগে।

■ মেধাভিত্তিত তালিকাৰ আধাৰত নিযুক্তি কৰা হ’ব। দশম আৰু আইটিআইত প্ৰাপ্ত নম্বৰৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি চাকৰিত নিযুক্তি দিয়া হ’ব। মেধা তালিকা বা আইটিআই সেই দুটা পৰীক্ষাৰ নম্বৰৰ পৰা নিযুক্তি প্ৰস্তুত কৰা হ’ব।

■ দক্ষিণ-পূব মধ্য ৰে’লৱেই ২০২১ বিত্তীয় বৰ্ষত বিভিন্ন খণ্ডত ৪৩২ জন লোকক নিযুক্তি দিব।

■ পূব ৰে’লৱে বিভাগত নিয়োগ কৰা হ’ব। উত্তৰ ৰে’লৱেত ৩,৩৬৬ টা পদ আৰু ৩৯৩ টা পদ থাকিব।

■ অনলাইন দ্বাৰা আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীয়ে আবেদন কৰক। আবেদন কৰাৰ অন্তিম দিন বেলেগ বেলেগ।

■ ইয়াৰে ৪৩২ টা পদৰ বাবে আবেদন কৰাৰ অন্তিম দিন হৈছে ১০ অক্টোবৰ। ৩,০৯৩ টা পদৰ বাবে আবেদন কৰাৰ অন্তিম দিন হৈছে ২০ অক্টোবৰ। আৰু ৩,৩৬৬ টা পদৰ বাবে অন্তিম দিনটো ৩ নৱেম্বৰ নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। আবেদন কৰিবলৈ ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে apprenticeshipindia.org ৱেবছাইটলৈ গৈ তেওঁলোকৰ নাম ৰেজিষ্টেচন কৰি আবেদন কৰিব পাৰে।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.