অসম উপ-নিৰ্বাচন: উন্নয়নৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰে মৰিয়নীত ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীৰ হৈ নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰত মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা

■ গুৱাহাটীঃ অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই মৰিয়নীত ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীৰ হৈ আজি মৰিয়নীত নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ চলায়। নিৰ্বাচনী প্ৰচাৰ সভাত চাহ বাগিচা লাইনৰ উন্নয়নৰ বাবে ৪০ কোটি টকা ঘোষণা কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই।

ড০ শৰ্মাই ৰূপজ্যোতি কুৰ্মীক তেওঁলোকৰ মূল্যৱান ভোটৰ বাবে মৰিয়নী চাহ বাগিচাৰ লাইনত ঘৰে ঘৰে পানীৰ ব্যৱস্থা কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে।

তেওঁ ষষ্ঠ শ্ৰেণীৰ পৰা দ্বাদশ শ্ৰেণীলৈ ১০ খন নতুন বিদ্যালয় প্ৰতিষ্ঠা ঘোষণা কৰে।

মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই আশ্বাস দি কয় যে, মৰিয়নীৰ সকলো চাহ বাগিচাৰ শ্ৰমিকক এমজিএনৰেগা কাৰ্ড দিয়া হ’ব আৰু তেওঁলোকে এমজিএনৰেগা আঁচনিত বাগিচাৰ ভিতৰত কাম কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

তেওঁ লগতে ঘোষণা কৰিছিল যে সকলো চাহ শ্ৰমিকক অটল অমৃত কাৰ্ড প্ৰদান কৰা হ’ব।

চাহ বাগিচাৰ শিক্ষাৰ্থীসকলে চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ত অধ্যয়নৰ বাবে আসন সংৰক্ষণ ২০ৰ পৰা ২৫ লৈ বৃদ্ধি কৰাৰ কথা মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই উল্লেখ কৰি কয়।

তেওঁ টুইটাৰত এটা টুইট কৰি কয় “মৰিয়নীয়ে সদায় মন্ত্ৰমুগ্ধ হৈ থাকে~ ইয়াৰ লোকসকল ইমান মৰমীয়াল! হাতগড় চাহ বাগিচা ফুটবল খেলপথাৰত আজিৰ ৰাজহুৱা সভাই মোক ইয়াত আপোন মানুহৰ সৈতে মুখামুখি হোৱাৰ এটা সুযোগ দিলে। আমি সমষ্টিটোৰ সৰ্বাংগীন উন্নয়নৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ। আপোনাৰ votes.@BJP4Assam আমাক আশীৰ্বাদ কৰক”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.