বিলাসীপাৰাৰ ঝেলটুৰ তৃতীয় খণ্ডৰ গাঁৱত ফুটবল টুৰ্ণামেণ্টৰ চূড়ান্ত খেলৰ সফল সামৰণি

◊ ধুবুৰী জিলাৰ বিলাসীপাৰা মহকুমাৰ অনৰ্গত, ঝেলটুৰ তৃতীয় খণ্ড গাঁৱত দুদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে ফুটবল প্ৰতিযোগিতাৰ আয়োজন কৰা হৈছিল। উক্ত প্ৰতিযোগিতাত মুঠ ২৬ টা দলে অংশগ্ৰহণ কৰে৷ উক্ত উদ্বোধনী খেলখনত অলংগা পাৰা ফুটবল টিম বনাম ইছলামপুৰ ফুটবল টিমৰ মাজত শুভ উদ্বোধনী কৰে মছলাপাৰা আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সদস্য কেছমত আলীয়ে।

প্ৰথম পুৰষ্কাৰ লাভ কৰে আৰকাডি ফুটবল টিম (ডনেচন) মছলাপাৰা আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সদস্য কেছমত আলীয়ে, দিতীয় পুৰষ্কাৰ লাভ কৰে কাশীয়াবাৰী ফুটবল টিম (ডনেচন ঝেলটুৰ তৃতীয় খণ্ড গাঁৱৰ ৱাৰ্ড মেম্বাৰ সদস্য জয়নাল আবেদিন(জেলহক), তৃতীয় পুৰস্কাৰ লাভ কৰে সাধুভাষা ফুটবল টিম (ডনেচন ইটাভাটাৰ সৰদাৰ মছলাপাৰা)৷ ফুটবল টুৰ্ণামেণ্টৰ চূড়ান্ত খেলখনত নিয়ম-নীতি অতি সুন্দৰ ভাবে পৰিচলনা কৰিছে বুলি উপস্থিত সকলোৱে প্ৰসংশা কৰিছে৷

পঢ়া-শুনা কৰা লগতে খেল ধেমালি কৰি থকাটো অতি প্ৰয়োজনীয় কাৰণ খেল ধেমালি শিক্ষাৰ এটি অংগ৷ খেল পৰিচালনা কৰা সমিতিৰ, উক্ত কাৰ্য্যসূচীত মুখ্য অতিথি হিচাপে উপস্থিত থাকে আটানী আৰক্ষী চকীৰ ছেকেণ্ড আৰক্ষী বিষয়া কৃৰ্ষনো কুমাৰ সিং, মছলাপাৰা আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সদস্য কেছমত আলী, নায়েৰ আলগা ব্লক কংগ্ৰেছৰ প্ৰাক্তন সভাপতি আজাহাৰ আলী, স্থানীয় সাংবাদিক আলী আজাত ইছলাম তথা সমাজ সেৱক, খেল পৰিচালনা কৰা কমিটিৰ সভাপতি নুৰম্মাদ, সম্পাদক লালচান, আমিনুল হক, মছলাপাৰা আঞ্চলিক আমছুৰ সভাপতি ফাৰুক আহমেদ, সাধাৰণ সম্পাদক সুমাৰ আলী, গুটিপাৰা ৬ষ্ঠ খণ্ড গাঁৱৰ প্ৰাক্তন ৱাৰ্ড মেম্বাৰ সদস্য ইব্ৰাহিম আলী, প্ৰাক্তন ৱাৰ্ড মেম্বাৰ সদস্য কুদ্দুছ আলী, জিলাখনৰ দল সংগঠনৰ, সম্পাদক, খেল পৰিচালনা কৰা সমিতিৰ আতোৱাৰ ৰহমানকে ধৰি বহুতো গণ্যমান্য ব্যক্তি সকল উপস্থিত থাকে।

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.