নিজৰ যৌনাঙ্গ জোখাৰ বাবে মূত্ৰনলীত ইউএছবি কেবল! জটিল অস্ত্ৰোপচাৰ কৰি ইউএছবি কেবোল আঁতৰ কৰিলে চিকিৎসকে

■ নজনা কথা জানিবলৈ কৌতূহলী হোৱাটো ভাল। কিন্তু বিপদৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা বস্তুবোৰৰ বিষয়ে কৌতূহল ভাল নহয়! এনে এক কাণ্ড কৰিছে এজন কিশোৰে। যিয়ে কৌতূহলপ্রৱন কিশোৰটোৰ জীৱন এতিয়া বিপদাপন্ন কৰি তুলিছে।

ইউৰোলজি কেছ ৰিপ’ৰ্টছ আলোচনীত প্ৰকাশিত এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এজন ১৫ বছৰীয়া কিশোৰ। তেওঁৰ যৌনাঙ্গ কিমান ডাঙৰ সেই বিষয়ে তেওঁ কৌতূহলী। ইয়া জোখাৰ বাবে, তেওঁ এনে এক অদ্ভুত কাম কৰিছে। চিকিৎসকসকলেও তেওঁৰ সৈতে এক দ্বিধাত পৰিছিল। এই অদ্ভুত ঘটনাটো সংঘটিত হৈছে লণ্ডনত।
প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কিশোৰজনে মূত্ৰনলীৰ মাজেৰে যৌনাঙ্গত ইউএছবি কেবল সুমুৱাই দিছিল। কিন্তু ই ভিতৰলৈ গৈ লাগি ধৰে। কিশোৰজনে কেবোলডাল টানি দিয়াৰ লগে লগে তেজ ওলাই আহে। তাৰ পিছত তেওঁক লণ্ডনৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ মহাবিদ্যালয় চিকিৎসালয়লৈ লৈ যোৱা হয়। এনে ধৰণৰ ঘটনাৰ দ্বাৰা চিকিৎসকসকল হতবাক হৈ পৰে।

চিকিৎসকসকলে প্ৰথমে ইয়াক উলিয়াবলৈ চেষ্টা কৰে। কিন্তু পৰিস্থিতি ইমানেই সংকটজনক পৰ্যায়লৈ যায় যে, সংবেদনশীল ঠাইখন যিকোনো মুহূৰ্তত ক্ষতিগ্ৰস্ত হ’ব পাৰে। সূক্ষ্ম কলাবোৰ ছিঙি যোৱাৰ সম্ভাৱনা অধিক। চিকিৎসকসকলে মূত্ৰনলীৰ ভিতৰত কেবোলৰ অৱস্থান পৰীক্ষা কৰিবলৈ বিশেষ এক্স-ৰে কৰে। তাৰ পিছত তেওঁ জটিল অস্ত্ৰোপচাৰ কৰে আৰু কেবোলডাল বাহিৰলৈ উলিয়াই আনিবলৈ সক্ষম হয়। জটিল অস্ত্ৰোপচাৰ কৰাৰ পাছত কিশোৰজনক দুসপ্তাহৰ বাবে পৰ্যবেক্ষণত ৰখা হৈছিল। তাৰ পিছত তেওঁক চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি দিয়া হয়।

চিকিৎসকসকলে তেওঁক এনে কাৰ্য্যৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিছে। তেওঁলোকে লগতে সতৰ্ক কৰি দিয়ে যে, কিশোৰজনৰ জীৱন ৰক্ষা কৰিলেও এনে ঘটনা ভৱিষ্যতে অতিকে মাৰাত্মক হ’ব পাৰে।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.