আজিৰে পৰা চাৰিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে হিমাচল প্ৰদেশলৈ ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দ

ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দ আজিৰ পৰা চাৰিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচী হাতত লৈ হিমাচল প্ৰদেশলৈ যাত্ৰা কৰিছে। ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ভ্ৰমণৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি ৰাজ্যখনৰ ৰাজধানী চিমলা আৰু ইয়াৰ চাৰিওফালৰ অঞ্চলসমূহত নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কঠোৰ কৰা হৈছে। কাইলৈ ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে ৰাজ্যৰ মৰ্যাদা উদযাপনৰ সোণালী জয়ন্তী উদযাপনৰ বাবে আয়োজিত বিধান সভাৰ বিশেষ অধিৱেশনত ভাষণ প্ৰদান কৰিব।

ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দে আজি আবেলি চিমলাত উপস্থিত হ’ব। ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ভ্ৰমণৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত চিমলা চহৰ আৰু ইয়াৰ চাৰিওফালৰ অঞ্চলসমূহত ব্যাপক নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীয়ে কাইলৈ হিমাচল প্ৰদেশ ৰাজ্যৰ ৫০ বছৰৰ বিকাশ আৰু অগ্ৰগতিৰ স্মৃতিত এদিনীয়া বিশেষ বিধানসভা অধিৱেশনত ভাষণ দিব।

ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দ এ পি জে আব্দুল কালাম আৰু প্ৰণৱ মুখাৰ্জীৰ পিছত তৃতীয় ৰাষ্ট্ৰপতি, যিয়ে ৰাজ্যৰ আইনী ভাষণ দিব। অনুষ্ঠানত সদনৰ সকলো উপস্থিত থাকিব আৰু অন্যান্য গণ্যমান্য ব্যক্তিসকলৰ উপৰিও কিছুমান ৰাজনৈতিক নেতাও উপস্থিত থাকিব। ৰাষ্ট্ৰপতিৰ প্ৰস্তাৱিত ভ্ৰমণৰ ব্যৱস্থাৰ পৰ্যালোচনা কৰিবলৈ কালি এক সৰ্বদলীয় বৈঠকও অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল।

বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিপিন পাৰমাৰে কৈছে যে ৭৩ জনতকৈও অধিক প্ৰাক্তন সাংসদ আৰু বিধায়কে এই বৃহৎ অনুষ্ঠানৰ অংশ হ’বলৈ সন্মতি দিছে। বিশেষ অধিৱেশনত উপস্থিত থকা সকলোলোকৰ বাবে কঠোৰ কোভিড-১৯ নিয়ম প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে শনিবাৰে চিমলাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় অডিট আৰু একাউণ্টত মুখ্য অতিথি হিচাপে ভাৰতীয় অডিট আৰু একাউণ্ট সেৱাৰ বিষয়াসকলৰ সামৰণি অনুষ্ঠানতো অংশগ্ৰহণ কৰিব।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.