One Plus মোবাইল ব্যৱহাৰ কৰে নেকি? সাৱধান হওঁক আপুনি!

■ চলিত বৰ্ষৰ জুলাইৰ শেষত ভাৰতত মুকলি হোৱাৰ পিছৰে পৰা ৱানপ্লাছ নৰ্ড ২ (OnePlus+ Nord 2) ফোন বিস্ফোৰণৰ এটা ঘটনা ঘটিছিল। অৱশ্যে, প্ৰতিবাৰেই কোম্পানীটোৱে দুৰ্ঘটনাটোৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীক দোষাৰোপ কৰে। ৱানপ্লাছে আনকি তেওঁলোকৰ ব্ৰেণ্ড নামটো বদনাম কৰাৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ ৰুজু কৰিছে, যাৰ বাবে তেওঁলোকে সমালোচনাৰ সন্মুখীন হৈছে। কিন্তু এই বিতৰ্কৰ মাজতে, নৰ্ড ২ ফোনৰ চাৰ্জাৰ বিস্ফোৰণৰ ঘটনা ঘটিছে। মাজনিশা, জিমি জোচে টুইটাৰত ছবিৰ সৈতে তেওঁ ঘটনাটোৰ অভিজ্ঞতা প্ৰকাশ কৰিছিল।

জোছৰ মতে, তেওঁৰ ফোনৰ চাৰ্জাৰটো চকেটত প্লাগ কৰাৰ সময়ত হঠাতে এটা ডাঙৰ শব্দ হৈছিল আৰু তেওঁ দেখিছিল যে এডাপ্টাৰে প্লাগটো খুন্দা মাৰিছিল। অৱশ্যে তেওঁ নিশ্চিত কৰিছিল যে হেণ্ডছেটটোত কোনো সমস্যা নাই।

চাৰ্জাৰ বিস্ফোৰণৰ পাছত ৱানপ্লাছে কি কৰিব?

আকস্মিক ঘটনাটোৰ ঠিক পিছতে, জিমি জোচে টুইটাৰত ৱানপ্লাছক টেগ কৰি আৰু তেওঁ ভয় খাই তাৰ ওপৰত আলোকপাত কৰি কোম্পানীটোৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰে। জিমিক তেতিয়া কোম্পানীয়ে গ্ৰাহক সেৱা কেন্দ্ৰলৈ যাবলৈ কৈছিল। যেতিয়া তেওঁলোক তালৈ গৈছিল, সেৱা কেন্দ্ৰৰ কৰ্মচাৰীসকলে দাবী কৰিছিল যে সঠিক বিদ্যুৎ যোগানৰ অভাৱৰ বাবে চাৰ্জাৰটো বিস্ফোৰণ হৈছিল। তেওঁ আনকি তেওঁক চাৰ্জাৰ সলনি কৰিবলৈ কথা দিয়ে। এজন ৱানপ্লাছ প্ৰতিনিধিয়ে পিছত তেওঁৰ সৈতে ফোনযোগে যোগাযোগ কৰিছিল আৰু প্ৰাৰম্ভিক অনুসন্ধানৰ পিছত ভল্টেজৰ সমস্যাক দোষাৰোপ কৰিছিল।

তেনে ক্ষেত্ৰত, ফোনৰ পিছত, এইবাৰ ৱানপ্লাছ চাৰ্জাৰে এনে এক আকস্মিক দুৰ্ঘটনা সংঘটিত হৈছে, বহুতৰ মন এতিয়া চিন্তিত হৈ পৰিছে। তদুপৰি, বিস্ফোৰণৰ বাবে কোম্পানীটোৰ কোনো দায়বদ্ধতা নাই – এনে কথাক বহু ৱানপ্লাছ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে গ্ৰহণ কৰিব পৰা নাই। ইফালে, যদি ব্যৱহাৰকাৰীসকল বাৰে বাৰে ৱানপ্লাছ সামগ্ৰীৰ প্ৰতি অসন্তুষ্ট হয় তেন্তে কোম্পানীটোৰ জনপ্ৰিয়তা একে থাকিব নেকি, তাক লৈও প্ৰশ্ন উত্থাপিত হৈছে।

শেহতীয়া চাৰ্জাৰ দুৰ্ঘটনাটো সংঘটিত হোৱা জিমি জোছৰ টুইটটো ইতিমধ্যে ভাইৰেল হৈ পৰিছে। বহু টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে টুইটটো লাইক কৰিছিল। ইয়াক আনকি বহুজনে ৰিটুইট কৰিছে।

About অশ্বিনী কুমাৰ গগৈ, মুখ্য সম্পাদক, অসম খবৰ 23 Articles
All India Radio- RNU-GHY Web Digital Specialist at Asom Khobor(Chief Editor) Digital Editor NotunSomoy.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.