ৰাজ্যত ভুৱা টেট পাছ প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰি চাকৰিঃ ৩৬ জন শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে চি আই ডি তদন্ত

■ ৰাজ্যত শিক্ষকৰ যোগ্যতা পৰীক্ষা চমুকৈ টেট পৰীক্ষাৰ ভুৱা প্ৰমাণপত্ৰ দেখুৱাই চৰকাৰী বিদ্যালয়ত শিক্ষকতাৰ চাকৰি পোৱাৰ অভিযোগ উত্থাপন হৈছে। এজন বা দুজন নহয়, চিআইডিয়ে অসমত ৩৬ জন কৰ্মৰত শিক্ষকৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ আৰম্ভ কৰিছে। তেওঁলোকে চৰকাৰী চাকৰিত নিযুক্তি লওঁতে ভুৱা প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিছিল বুলি অভিযোগ হৈছে।

তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে অপৰাধমূলক ষড়যন্ত্ৰ, প্ৰৱঞ্চনাৰ অভিযোগ উত্থাপিত হৈছে। তেওঁলোকে বড়োলেণ্ড আঞ্চলিক আঞ্চলিকত চাকৰি কৰিছে।

এক প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিত কোৱা হৈছিল যে তেওঁলোকে এটা ভুৱা টেট প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিছিল। তেওঁলোকে প্ৰমাণপত্ৰখন কোকৰাঝাৰৰ শিক্ষা বিভাগৰ কাৰ্যালয়ত দাখিল কৰিছিল। তাৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি, তেওঁলোকে চৰকাৰী চাকৰি পাইছিল। ইফালে, এক গোপন সূত্ৰৰ জৰিয়তে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ঘটনাটোত হস্তক্ষেপ কৰে। বিভিন্ন স্থানত অনুসন্ধানত চিআইডিয়ে সফলতা লাভ কৰিছে। দেখা গৈছে যে অভিযোগটো অতি সঁচা হয়, এই তদন্তত উচিত শাস্তি হ’ব।

অভিযুক্তসকলক অসমৰ বিভিন্ন জিলাৰ পৰা গুৱাহাটীৰ চিআইডি মুখ্য কাৰ্যালয়লৈ অনা হয় আৰু তাতেই তেওঁলোকক জেৰা কৰা হৈছে। তেওঁলোকৰ নথিপত্ৰসমূহো তন্ন তন্নকৈ পৰীক্ষা কৰা হৈছে।

প্ৰাথমিক অনুসন্ধানত প্ৰকাশ পাইছিল যে তেওঁলোকে টেট পাৰ হৈ যোৱাটো প্ৰমাণ কৰিবলৈ ভুৱা নথিপত্ৰ দাখিল কৰিছিল। তেওঁলোকৰ কিছুমানে কভুৱা ৰোল নম্বৰও দাখিল কৰিছিল। তেওঁলোকে মুখ্যতঃ সফল প্ৰাৰ্থীৰ ৰোল নম্বৰ তেওঁলোকৰ নিজৰ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিছিল।

ইফালে, প্ৰেছ বিজ্ঞপ্তিত কোৱা হৈছে যে তেওঁলোকক নিযুক্তি দিয়া এনে শিক্ষকসকলে ৰাজ্যখনৰ শিক্ষা ব্যৱস্থাৰ ওপৰত দীৰ্ঘম্যাদী বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলাব। বহুতো যোগ্য চাকৰি প্ৰাৰ্থীকো ইয়াৰ পৰা বঞ্চিত কৰা হৈছে।

■ More news Update || Just Click 👇 http://bit.ly/2ZuKaBT

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.