34 C
Guwahati
Wednesday, July 28, 2021

Buy now

নন্দীগ্ৰামত মমতা বেনাৰ্জীয়ে বিজেপিৰ সুভেন্দু অধিকাৰীক ১,২০০ ভোটত পৰাস্ত কৰি জয়লাভ

■ ডিজিটেল নিউজ ডেস্ক, নন্দীগ্ৰামঃ মমতা বেনাৰ্জীয়ে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টি (বিজেপি)ৰ সুভেন্দু অধিকাৰীক ১,২০০ ভোটৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰি নন্দীগ্ৰাম সমষ্টিত নিৰ্বাচনী যুঁজত জয়লাভ কৰে।

গণনাৰ প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত, সুভেন্দু অধিকাৰীয়ে মমতা বেনাৰ্জীক পিছ পেলাই ছিল, আৰু বংগত এক চমৎকাৰ নিৰ্বাচনী জয়ৰ বাবে তেওঁৰ দলে আনন্দ উল্লাস কমাই দিছিল। কিন্তু, অৱশেষত, মমতাই তেওঁক অতিক্ৰম কৰি ১২০০ ভোটৰ ব্যৱধানত জয়ী হ’বলৈ সক্ষম হয়।

নন্দীগ্ৰাম হৈছে সেইখন চহৰ যিখনত চহৰত ২০১১ চনত প্ৰথমবাৰৰ বাবে মমতা বেনাৰ্জীক ক্ষমতালৈ লৈ গৈছিল।
ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ (বিজেপি) সুভেন্ধু অধিকাৰীৰ এজন প্ৰাক্তন তৃণমূল সহায়ক যি তৃণমূল কংগ্ৰেছ দলত্যাগ কৰি বেনাৰ্জীৰ শাসনক প্ৰত্যাহ্বান জনাই বংগ নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে বিজেপিত যোগদান কৰিছিল।

এইটো উল্লেখ কৰিব লাগিব যে সুভেন্দু অধিকাৰীয়ে আগতে কৈছিল যে যদি তেওঁ মমতা বেনাৰ্জীক ৫০,০০০ তকৈ অধিক ভোটত পৰাজিত নকৰে, তেন্তে তেওঁ ৰাজনীতি ত্যাগ কৰিব।

অধিকাৰীয়ে তেওঁক এখন লেটাৰহেডৰ সৈতে সাজু থাকিবলৈ অনুৰোধ জনাইছে য’ত তেওঁৰ প্ৰাক্তন পৰামৰ্শদাতাক তাচ্ছিল্য হিচাপে “প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী” বুলিও স্পষ্টভাৱে লিখা আছে।

spot_img

Related News @ Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

Stay Connected

21,981FansLike
2,875FollowersFollow
277SubscribersSubscribe
spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles & News

spot_img
Facebook
error: Content is protected !!