30 C
Guwahati
Wednesday, July 28, 2021

Buy now

শাওণ মহীয়া গ্ৰাম্যাঞ্চলত কৃষকৰ ব্যস্ততা…

শাওণ মহীয়া গ্ৰাম্যাঞ্চলৰ কৃষক ব্যস্ত কৃষি পথাৰত, লাকুৱাৰ লোণপুৰীয়া গাঁৱতো একেই পৰিৱেশ, কৃষক ব্যস্ত ভূঁই ৰোৱাত। দুহালকৈ বলধ গৰুৱে হাল বায় পালন কৰিছে ন ভূঁই।

শাওণ মাহ, ব্যস্ততাৰ যেন সীমা নাই গ্ৰাম্যাঞ্চলৰ কৃষিজীৱি লোকৰ।গ্ৰাম্যাঞ্চলৰ প্ৰতিগৰাকী কৃষিজীৱি লোক পুৱাৰে পৰা ব্যস্ত কৃষি পথাৰত নিজৰ মাটিডৰা চহাই ভূঁই ৰোৱাত।
লাকুৱাৰ লোণপুৰীয়া গাঁৱৰ কৃষিপথাৰত প্ৰতিগৰাকী কৃষিজীৱি লোকৰ যেন এতিয়া ব্যস্ততাৰ সীমা নাই।এই লোণপুৰীয়া গাঁৱৰ কৃষি পথাৰত দেখিবলৈ পোৱা গ’ল গ্ৰাম্যাঞ্চলৰ এক প্ৰকৃত ছবি।দুহালকৈ বলধ গৰুৱে একেলগে চহাই গৈছে মাটি।
পুৱাই লোণপুৰীয়া গাঁৱৰ কৃষি পথাৰলৈ ওলাই আহিল হালোৱা,ৰোৱানীৰ লগতে গাঁওখনৰ কেইজনমান যুৱকো।যান্ত্ৰিকতাৰ যুগত দুহালকৈ বলধ গৰুৱে লোণপুৰীয়া গাঁৱৰ কৃষিপথাৰত এফালৰ পৰা নাঙলৰ শিৰলুৱে চহা গৈছে মাটি ডৰা। তাৰ সমান্তৰলকৈয়ে কেইজনমান যুৱকে কোৰে আঁচ কোৰা, মৈ দিয়া কামত ব্যস্ত হৈ পৰিছে।সমানে সমানে গাঁওখনৰ কেইগৰাকীমান জীয়ৰী, বোৱাৰী অৰ্থাৎ ৰোৱনী ব্যস্ত ভূঁই ৰোৱাত। ৰোৱনী সকলে ভূঁই ৰোৱাৰ সমান্তৰালকৈ চাহ জলপানৰ জুতি লোৱাৰ লগতে বিহুগীত গায়ো ব্যস্ত হৈ পৰিছে ভূঁই ৰোৱাত।
যান্ত্ৰিকতাৰ যুগত এক সুন্দৰ গ্ৰাম্যাঞ্চলৰ প্ৰকৃত ছবি প্ৰতিবছৰে দেখিবলৈ পোৱা যায় লাকুৱাৰ লোণপুৰীয়া গাঁৱত।

spot_img

Related News @ Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

Stay Connected

21,981FansLike
2,875FollowersFollow
277SubscribersSubscribe
spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles & News

spot_img
Facebook
error: Content is protected !!