বিশিষ্ট সাহিত্যিক অধ্যাপক অৰুণ কুমাৰ গোস্বামীক শংকৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠান :

বিশিষ্ট সাহিত্যিক অধ্যাপক অৰুণ কুমাৰ গোস্বামীক শংকৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠান :

পথালী পাহাৰৰ শংকৰ দেৱ মহাবিদ্যালয়ত মঙলবাৰে জেষ্ঠ অধ্যাপক বিশিষ্ট লেখক, সমাজকৰ্মী শ্ৰীশ্ৰী শিয়ালমৰা সত্ৰৰ সত্ৰাধিকাৰ অৰুণ কুমাৰ গোস্বামীক শংকৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষকগোট আৰু ছাত্ৰ একতা সভাই অৱসৰ গ্ৰহনৰ বাবে বিদায় সম্বৰ্ধনা জনাই ।

মহাবিদ্যলয়ৰ প্ৰেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত হোৱা সভা খনত উদ্বোধন কৰে শংকৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ডঃ সোণাৰাম কলিতাই । বিদায় সম্বৰ্ধনাত অধ্যাপক গোস্বামীক সৰুদৈয়া জাপী, শৰাই,চেলেং ,সফুৰা, গামোছা আৰু কিতাপৰ টোপোলা আগবঢ়াই । জেষ্ঠ অধ্যাপক গৰাকীক জনোৱা সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠানটোত সম্পুৰ্ণ শংকৰী নৃত্য-গীতেৰে গোস্বামী দেৱক আদৰণী জনাই ।

অনুষ্ঠানত অঞ্চলটোৰ বহুটো অনুষ্ঠান -প্ৰতিষ্ঠানে বিশিষ্ট লেখক গৰাকীক সম্বৰ্ধনা জনোৱাৰ উপৰিও শতাধিক ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে সম্বৰ্ধনা জনায় ।

সভাত মহাবিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ গোটে এখন ঈ-আলোচনী উন্মোচন কৰে বিশিষ্ট সাহিত্যিক শব্দ-খনিকৰ পূৰ্ণ বৰায়ে । প্ৰবীণ শইকীয়াই পৰিচালনা কৰা উক্ত অনুষ্ঠানটিত অধ্যাপক অৰুণ কুমাৰ গোস্বামীৰ লগতে কেইবাগৰাকীও বিশিষ্ট ব্যক্তিয়ে বক্তব্য প্ৰদান কৰে ।

অনুষ্ঠানৰ শেষত শিয়ালমৰা সত্ৰৰ ভক্ত সকলে গায়ন-বায়নে আদৰী লৈ যায় ।


নাৰায়ণপুৰৰ পৰা জয়ন্ত কুমাৰ হাজৰিকা

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.