বিৰাট কোহলীৰ পিছত আৰচিবিৰ নতুন অধিনায়ক কোন হ’ব?

 

 

ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগৰ চতুৰ্দশ ছিজনৰ কিছুমান সিদ্ধান্তই সকলোকে হতবাক কৰি তুলিছে। ই সকলোকে আচৰিত কৰা এটা সিদ্ধান্তও দেখিছিল, যিটো হৈছে ৰাজকীয় প্ৰত্যাহ্বানকাৰী বাংগালোৰৰ অধিনায়ক বিৰাট কোহলীৰ অধিনায়কত্বৰ পৰা পদত্যাগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত। বিৰাট কোহলীয়ে কৈছিল যে তেওঁ ছিজনৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত পৰৱৰ্তী ছিজনৰ পৰা অধিনায়ক নহ’ব।বিৰাট কোহলীয়ে যোৱা ৮ বছৰ ধৰি আৰচিবিৰ অধিনায়কত্ব কৰি আহিছে। কোহলীয়ে তেওঁৰ দল আৰচিবিৰ বাবে কোনো খিতাপ জিকিব নোৱাৰিলে কিন্তু তেওঁ নিজেই ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছে। তথাপিও, বিৰাট কোহলীয়ে পৰৱৰ্তী ছিজনৰ পৰা অধিনায়কত্ব ত্যাগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়।অৱশ্যে বিৰাট কোহলীয়ে এজন খেলুৱৈ হিচাপে আৰচিবিৰ হৈ খেলাৰ কথা কৈছে। কিন্তু তেওঁৰ পদ ত্যাগৰ সিদ্ধান্তৰ পিছৰে পৰা, অহা বছৰ আৰচিবিক কাক অধিনায়কত্ব অৰ্পণ কৰা হ’ব তাক লৈ চৰ্চা হৈছে।যদিও আই পি এলৰ পৰৱৰ্তী ছিজনত বৃহৎ নিলাম অনুষ্ঠিত হ’বলৈ গৈ আছে, সকলো দলে তেওঁলোকৰ কিছুমান খেলুৱৈক ধৰি ৰখাৰ নমনীয়তা লাভ কৰিব পাৰে। বিৰাট কোহলীক ধৰি ৰখাৰ বাবে সাজু হৈছে আৰু আৰু কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ খেলুৱৈ থাকিব পাৰে।কিন্তু আটাইতকৈ ডাঙৰ প্ৰশ্নটো হ’ল পৰৱৰ্তী ছিজনত ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰ ফ্ৰেঞ্চাইজিৰ দ্বাৰা কোনজন খেলুৱৈৰ অধিনায়ক হ’ব পাৰে। এ বি ডি ভিলিয়ৰ্ছ আৰু গ্লেন মেক্সৱেলৰ দৰে খেলুৱৈসকল শাৰীত আছে। কিন্তু এইটো তেওঁলোকৰ নামত থকা যেন নালাগে।যদিও কেৱল সময়হে এই বিষয়ে ক’ব, প্ৰাক্তন ভাৰতীয় পেচাৰ আশীষ নেহৰাই আৰচিবিৰ অধিনায়কত্বৰ বাবে এটা অতি আচৰিত নাম দিছে। নেহৰাই যুৱ বেটছমেন দেৱদত্ত পাডিকালক পৰৱৰ্তী আৰচিবি অধিনায়ক হিচাপে বৰ্ণনা কৰিছিল আৰু এজন অভিজ্ঞ খেলুৱৈ নহয়।আশীষ নেহৰাই তেওঁৰ হৈ আৰচিবিৰ অধিনায়ক হিচাপে দেৱদত্ত পদীকালৰ নাম পৰামৰ্শ দিছে। নেহৰাই অনুভৱ কৰে যে যদি ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে কাৰোবাক দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে অধিনায়ক ৰাখিব লগা হয় তেন্তে দেৱদত্ত পদীকাল এটা ভাল বিকল্প।নেহৰাই ক’লে’যদি ‘ ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে দীৰ্ঘম্যাদী সমাধান বিচাৰে, দেৱদত্ত পডিক্কাল এটা ভাল বিকল্প হ’ব পাৰে। পেডিকলৰ আৰচিবিক কাৰ্যকৰীভাৱে নেতৃত্ব দিয়াৰ ক্ষমতা আছে। যদি ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে দীৰ্ঘদিন ধৰি অধিনায়ক হিচাপে এজন খেলুৱৈ বিচাৰি আছে, তেওঁলোকে কাইলৈ দলটোৰ হাতত দলটোৰ কমাণ্ড হস্তান্তৰ কৰিব লাগিব। সংগ্ৰহ ডি বি লাই

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.