এন ই ফ’কাচ ডট কমৰ এন ই ফ’কাচ ৫ বিশিষ্ট ব্যক্তিক  গ্লৰী বঁটা প্ৰদান :

এন ই ফ’কাচ ডট কমৰ এন ই ফ’কাচ ৫ বিশিষ্ট ব্যক্তিক গ্লৰী বঁটা প্ৰদান :
অসমৰ  অন্যতম  ইতিবাচক খবৰৰ নিউজ পৰ্টেল এন ই ফ’কাচ ডট কমে ১৫ আগষ্টত ষষ্ঠ বৰ্ষত ভৰি দিব।এই বৰ্ষপূৰ্তিৰ লগত সংগতি ৰাখি ১৩ আগষ্টত মহানগৰীৰ হোটেল বৰাক ৰেচিডেন্সিত অনুষ্ঠিত হয় এক অনুষ্ঠান।অনুষ্ঠানত এন ই ফ’কাচ গ্লৰী  এৱাৰ্ডে বিভূষিত কৰে অসমৰ সমাজ, সংস্কৃতি জগতলৈ অভূতপূৰ্ব বৰঙণি আগবঢ়োৱা ৰাজ্যৰ ৫ গৰাকীকৈ ব্যক্তি ।সেই সকলৰ ভিতৰত অসম সত্ৰ মহাসভাৰ প্ৰধান সম্পাদক তথা বিশিষ্ট সমাজ সেৱক কুসুম কুমাৰ মহন্ত,বিশিষ্ট সমাজ কৰ্মী তথা উদ্যোগী দিলৱাৰ হুছেইন, বিশিষ্ট চিকিৎসক  তথা সৰ্প দৰ্শনৰ সামাজিক কৰ্মকতা ডাঃ সুৰজিৎ  গিৰি আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ মানৱ অধিকাৰ তথা সমাজকৰ্মী ড° দিব্যজ্যোতি শইকীয়া আৰু মহানগৰ জিলা পৰিবহন বিষয়া গৌতম দাস।আনহাতে এই অনুষ্ঠানতে মহানগৰ জিলা পৰিবহন  বিষয়া হিমাংশু দাস,এন ই ফ’কাচ ডট কমৰ শিৱসাগৰৰ সাংবাদিক দিলিস্তান খান ,ছয়গাঁৱৰ সাংবাদিক জিতুমনি দাসক সম্বদ্ধনা জনায়। উল্লেখযোগ্য যে ১৫ আগষ্টত এন ই ফ’কাচ ডট কমে ৬ বছৰত ভৰি দিব ।যুৱ সাংবাদিক সংগীতা শইকীয়াই সম্পাদনাত চলি থকা এই পৰ্টেলটোৰ জৰিয়তে উদ্যমী সকলক এখন মঞ্চ দিবলৈ সক্ষম হৈছে। স্মৰ্তব্য যে এন ই ফ’কাচ ডট কমে মাজে সময়ে  সামাজিক  উৎকৰ্ষ সাধনৰ কৰ্মৰ লগত জৰিত  হৈ আছে ।অনুষ্ঠানৰ আহ্বায়িকা তথা এন ই ফ’কাচ ডট কমৰ সম্পাদক সংগীতা শইকীয়াই কয় যে আগন্তুক দিনত এন ই ফ’কাচক আৰু  প্ৰসাৰিত কৰাৰ চিন্তা চৰ্চা আছে।অনুষ্ঠানৰ লগত সংগতি ৰাখি অনুষ্কা দাস আৰু প্রিয়ংকা নাথে গীত পৰিবেশন কৰে।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.