27 C
Guwahati
Sunday, September 26, 2021

Buy now

অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডত বহুতো চাকৰিৰ সুযোগ

■ কেৱল মাধ্যমিক উত্তীৰ্ণ হোৱাৰ পিছতহে! আবেদন প্ৰক্ৰিয়া আজিৰ পৰা আৰম্ভ

নতুন দিল্লীঃ অইল ইণ্ডিয়া লিমিটেডৰ পৰা ভাল খবৰ! তৃতীয় শ্ৰেণীৰ পদৰ বাবে নিযুক্তি, ২০২১ৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছে। এই নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াটো বিভিন্ন পদৰ বাবে সম্পন্ন কৰা হ’ব। ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব ইলেক্ট্ৰিচিয়ান, ফিটাৰ, মটৰ বাহনৰ মেকানিক, যন্ত্ৰবিদ, ডিজেল মেকানিক, ইলেক্ট্ৰনিক্স যান্ত্ৰিক ব্যৱসায় আৰু অন্যান্য পদ। এই পদসমূহৰ বাবে যোগ্য আৰু আগ্ৰহী প্ৰাৰ্থীসকলক অইল ইণ্ডিয়া oil-india.com অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ গৈ অগ্রহীসকলক আবেদন কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। প্ৰাৰ্থীসকলে কেৱল নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰতহে আবেদন কৰিব পাৰে। অন্তিম তাৰিখৰ পিছত আৰু কোনো আবেদন গ্ৰহণ কৰা নহ’ব।

আবেদনৰ সময়ঃ
আবেদন প্ৰক্ৰিয়া ২৪ আগষ্ট, ২০২১-ৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে। অন্তিম তাৰিখ হৈছে ছেপ্টেম্বৰ ২৩, ২০২১।

খালী পদসমূহঃ
ইলেক্ট্ৰিচিয়ান বাণিজ্যত ৩৮,
ফিটাৰ ১৪৪,
মটৰ মেকানিক ৪২,
মেচিনিস্ট ডিজেল বাণিজ্যত ৪০, বয়লাৰ এটেণ্ডেণ্টৰ বাবে ৮,
টাৰ্ণাৰ বাণিজ্যত ৪,
ৱেল্ডাৰ বাণিজ্যত ৬,
পদাৰ্থ বিজ্ঞান-ৰসায়ন-গণিত বিভাগৰ বাবে ৪৪।

শিক্ষাগত অৰ্হতাঃ
প্ৰাৰ্থীসকলৰ ওচৰত ইলেক্ট্ৰিচিয়ান ট্ৰেডপদৰ বাবে আবেদন কৰাৰ বাবে যিকোনো চৰকাৰী স্বীকৃত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ইলেক্ট্ৰিচিয়ান ট্ৰেডৰ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, দশম শ্ৰেণীটো সেই চৰকাৰী স্বীকৃত বোৰ্ডৰ পৰা উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, চৰকাৰী বৈদ্যুতিক অনুজ্ঞা পত্ৰ পৰিষদে বৈধ বৈদ্যুতিক অনুমতি (১ম ভাগ/শ্ৰেণী আৰু শ্বেয়াৰ/বৰ্গ ২) জাৰী কৰিব লাগিব।

প্ৰাৰ্থীসকলে ফিটাৰ বাণিজ্য পদৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ চৰকাৰী স্বীকৃত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা ফিটাৰ বাণিজ্যৰ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, দশম শ্ৰেণীটো সেই চৰকাৰী স্বীকৃত বোৰ্ডৰ পৰা উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।
প্ৰাৰ্থীসকলৰ ওচৰত মেচিনিস্ট ট্ৰেডপদৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ চৰকাৰী স্বীকৃত প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা যন্ত্ৰবিদ বাণিজ্যৰ প্ৰমাণপত্ৰ থাকিব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, দশম শ্ৰেণী চৰকাৰী স্বীকৃত বোৰ্ডৰ পৰা উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব।

বয়সৰ সীমাঃ
পদসমূহত আবেদন কৰাৰ বাবে প্ৰাৰ্থীসকলৰ বয়স নিম্নতম ১৮ বছৰৰ পৰা সৰ্বাধিক ৩০ বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব। অনুসূচীত জাতি/জনজাতিৰ প্ৰাৰ্থীৰ নিম্নতম বয়স ১৮ ৰ পৰা সৰ্বাধিক ৩৫ বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, অ’বিচি প্ৰাৰ্থীৰ বাবে নিম্নতম বয়স ১৮ ৰ পৰা সৰ্বাধিক ৩৩ বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব।

spot_img

Related News @ Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

spot_img

Stay Connected

21,981FansLike
2,956FollowersFollow
287SubscribersSubscribe
spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles & News

spot_img
Facebook
error: Content is protected !!