হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০, ৰয়েল এনফিল্ড হিমালয়ান আৰু য়ামাহা এক্সটিজেড ২৫০-ৰ মাজত প্ৰতিদ্বন্দিতা

ব্যৱসায়-বাণিজ্যঃ ব্ৰাজিলত হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০, ৰয়েল এনফিল্ড হিমালয়ান আৰু য়ামাহা এক্সটিজেড ২৫০-ৰ মাজত প্ৰতিদ্বন্দিতা যথেষ্ট কঠিন, অৱশ্যে এক্সআৰই বিক্ৰীত আগবাঢ়ি আছে। অৱশ্যে, যদি আমি ব্ৰাজিলৰ সামগ্ৰিক দুচকীয়া বাহনৰ বজাৰলৈ লক্ষ্য কৰোঁ, ই হৈছে য়ামাহা আধিপত্য বিস্তাৰ।

2021-honda-xre-adv-motorcycle-launch-price-7-1068×601

হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০-ৰ বিষয়ে লৈ, ২০২১ মডেলটো ব্ৰাজিলত মুকলি কৰা হৈছে। ভাৰতীয় টকাত ৰূপান্তৰিত, বাইকখন প্ৰায় 3৩.৪৮ লাখ টকাৰ প্ৰাৰম্ভিক মূল্যত উপলব্ধ। এক্সআৰই এডভেঞ্চাৰ আৰু এক্সআৰই ৰেলীৰ দৰে উচ্চতৰ প্ৰকাৰৰ মূল্য প্ৰায় ৩.৫৮ লাখ টকা হ’ব। ইয়াৰ বলিষ্ঠতা, নিৰ্ভৰযোগ্যতা আৰু সহজ তত্বাৱধানৰ বাবে এক্সআৰই ৩০০ পছন্দ কৰা হয়। ব্ৰাজিলৰ ৰয়েল এনফিল্ড হিমালয়ানৰ মূল্য একে পৰিসৰত আছে।

2021-honda-xre-adv-motorcycle-launch-price-5-1068×601

২০২১ হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০ ষ্টাইলিং আৰু সুবিধাসমূহঃ

মূল চিলুৱেটৰ বিষয়ে, হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০ আফ্ৰিকা টুইনৰ বাবে পৰিচিত যেন লাগিছে। হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০-ৰ কিছুমান মুখ্য বিশেষত্বৰ ভিতৰত আছে এক পইণ্টি নাক, ডুৱেল-এলইডি হেডলেম্প, সন্মুখত দীঘলীয়া চাচপেনশ্বন ভ্ৰমণ, এৰ্গোনোমিকেলি ৰখা হেণ্ডেলবাৰ, স্লিক এলইডি টাৰ্ণ ইণ্ডিকেটৰ, স্কাল্পটেড ফুৱেল টেংক, আৰু প্ৰ-লিংক ৰিয়াৰ চাচপেনশ্বন।

এক্সআৰই ৩০০-ত এক ডিজিটেল ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট কনচৌল থাকে যি স্পিডোমিটাৰ, ওডোমিটাৰ, ইন্ধন স্তৰ গজ, ঘড়ী আৰু টেকোমেটাৰৰ দৰে বিভিন্ন তথ্য প্ৰদৰ্শন কৰে। স্ক্ৰীণখন তীৰ্যক কোণত ৰখা হয়, যাৰ ফলত চালকে ৰাস্তাৰ পৰা চকু নোলোৱাকৈ ইয়াক চোৱাটো সহজ কৰি তোলে।

হোণ্ডাই নিশ্চিত কৰিছে যে এক্সআৰই ৩০০ য়ে এক আৰামদায়ক ৰাইডিং স্থিতি প্ৰদান কৰে। উন্নত নিয়ন্ত্ৰণ আৰু সঞ্চালন নিশ্চিত কৰিবলৈ মাধ্যাকৰ্ষণ কেন্দ্ৰটো সম্পূৰ্ণৰূপে সন্তুলিত কৰা হৈছে। উত্থাপিত আসনৰ স্থিতি হৈছে আন এটা কাৰক যি চালক আৰু পিলিয়ন দুয়োৰে বাবে অসুবিধাবিহীন আৰাম নিশ্চিত কৰে।

2021-honda-xre-adv-motorcycle-launch-price-11-1068×545

২০২১ হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০ ইঞ্জিনঃ
বাইকখন শক্তি হিচাপে ২৯১.৬৬ চিচি একক-চিলিণ্ডাৰ শক্তিসম্পন্ন, ডি.ও.এইচ.চি., তৰল-শীতল মটৰ যি ২৬ এইচ.পি. সৰ্বাধিক শক্তি আৰু ২৭ এন.এম. পিক টৰ্ক উৎপাদন কৰিবলৈ সক্ষম। নিৰ্গমন আৰু কম্পনৰ স্তৰ হ্ৰাস কৰিবলৈ মটৰটো বিশেষভাৱে টিউন কৰা হৈছে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে বিভিন্ন অঞ্চলত অনুকূল প্ৰদৰ্শন আৰু আৰাম আশা কৰিব পাৰে।

ইঞ্জিনটো ফ্লেক্সৱান প্ৰযুক্তিৰে সজ্জিত, যি গেছ’লিন আৰু ইথানলৰ মাজত এক সহজ চুইচ অনুমতি দিয়ে। ইথানলত চলাৰ সময়ত, বাইকখনে অলপ বেছি শক্তি আৰু টৰ্ক প্ৰস্তুত কৰে। ইঞ্জিনটো ৫-স্পীড ট্ৰেন্সমিচনৰ সৈতে মিলাই দিয়া হয়। ২০২১ ৰ শীৰ্ষ গতি হণ্ডা এক্সআৰই ৩০০ হৈছে প্ৰতি ঘণ্টাত ১৩৫ কিলোমিটাৰ।

স্পোক হুইলবোৰে তেওঁলোকৰ উৎকৃষ্ট আকৰ্ষণ উলিয়াই দিয়ে আৰু লগতে বাইকখনৰ অফ-ৰোডিং ক্ষমতা উন্নত কৰাৰ বাবেও কাম কৰে। বাইকখনে দ্বৈত-উদ্দেশ্যৰ নব্বি টায়াৰ ব্যৱহাৰ কৰে, যাৰ ফলত ই অন-ৰোড আৰু অফ-ৰোড দুয়োটা ট্ৰেকৰ বাবে উপযুক্ত হয়। ইয়াৰ সন্মুখভাগ 90/91-21 আৰু 120/80-18 পিছফালৰ টায়াৰ আছে। ব্ৰেকিং কৰ্তব্যবোৰ সন্মুখত 256 mm ডিস্ক আৰু পিছফালে 220mm ডিস্কৰ দ্বাৰা সম্পাদন কৰা হয়। ডুৱেল-চেনেল এ.বি.এছ. ২০২১ হোণ্ডা এক্স.আৰ.ই. ৩০০-ৰ সৈতে মানক হিচাপে আগবঢ়োৱা হয়।

সুৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত, ড্ৰাইভ চেইনটো ঢিলা হোৱা প্ৰতিহত কৰিবলৈ বাইকখন গাইডৰ সৈতে সজ্জিত। অতিৰিক্ত সুৰক্ষাৰ বাবে এটা শৃংখল ৰক্ষকও অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে।

2021-honda-xre-adv-motorcycle-launch-price-10-1068×601

এইটো নিশ্চিত নহয় যে হোণ্ডাই ভাৰতীয় বজাৰত এক্সআৰই ৩০০ মুকলি কৰিব নে নাই। ২০১৭ চনত ভাৰতত ‘এক্সআৰই ৩০০’ নামটো পঞ্জীয়ন কৰা হৈছিল। অৱশ্যে, ইয়াৰ বাহিৰেও, ভাৰতে আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনাৰ বিষয়ে কোনো আপডেট নাই। যদি ভাৰতত মুকলি কৰা হয়, হোণ্ডা এক্সআৰই ৩০০-য়ে ৰয়েল এনফিল্ড হিমালয়ান আৰু কেটিএম ৩৯০ এডভেঞ্চাৰৰ দৰে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.