ঝাৰখণ্ডৰ নিযুক্তি নীতি উদ্যোগৰ বাবে প্ৰতিৰোধক নহয়; বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বাবে বহুতো সুযোগ অপেক্ষা কৰি আছেঃ সোৰেন

নতুন দিল্লী, ২৯ আগষ্টঃ (পিটিআই) অতীতৰ উত্তৰাধিকাৰীক পাহৰি যাওক য’ত নেতৃত্বৰ আণুবীক্ষণিক দৃষ্টিভংগী ‘খনি আৰু খনিজ’ত সীমাবদ্ধ আছিল। কিয়নো ই এতিয়া এক পৰিৱৰ্তিত ঝাৰখণ্ড য’ত ভৱিষ্যতৰ দৃষ্টিভংগী আৰু ১৫ বছৰৰ বাবে এক পথৰ মানচিত্ৰত আছে যিয়ে বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বাবে অব্যৱহৃত সুযোগৰ আধিক্য প্ৰদান কৰে, ঝাৰখণ্ডৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হেমন্ত সোৰেনে এনেদৰে দেওবাৰে কয়।

একে সময়তে, ৰাজ্যখনৰ নিযুক্তি সংৰক্ষণ পৰিকল্পনাৰ অধীনত অনুসূচীত জাতি (এছচি) আৰু অনুসূচীত জনজাতি (এছটি)লৈ অধিক চাকৰি ৰখাৰ পৰিকল্পনা কেতিয়াও উদ্যোগসমূহৰ বাবে প্ৰতিৰোধক হিচাপে প্ৰমাণিত পথৰ বুলিও সোৰেনে কয়।

মোৰ চৰকাৰে ভৱিষ্যতৰ দৃষ্টিভংগীৰে আগবাঢ়ি আছে। মই এইবাৰ বাৰে বাৰে কৈছো, মোৰ চৰকাৰে যি কৰি আছে তাৰ ফলাফল ১০/১৫ বছৰৰ ভিতৰত দৃশ্যমান হ’ব। মই দীৰ্ঘম্যাদী বহনক্ষম প্ৰভাৱত বিশ্বাস কৰো যি মোৰ লোকসকলক কেৱল মোৰ ম্যাদৰ বাবেই নহয়, অনিৰ্দিষ্ট সময়ৰ বাবে উপকৃত কৰিব… নেতৃত্বই (অতীতত) কেতিয়াও খনি আৰু খনিজ আধাৰিত উদ্যোগৰ বাহিৰত চিন্তা কৰিব নোৱাৰিলে। ৰাজ্যখনে এক দৃঢ় নীতি প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰিলে,” এক সাক্ষাৎকাৰত পিটিআইক জানিবলৈ দিয়ে।

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.